• 06.09.24, 06:10

Kas võib olla, et heelium saab maailmast otsa?

Olen mitmest kohast lugenud, et Maal napib heeliumi. Ometi on see keemiline element universumis üks levinumaid, nii et see ei saa ju otsa lõppeda?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kui heeliumi tarbimine jätkub praegusel määral, võib heelium meie planeedilt teoreetiliselt otsa saada 2100. aastaks.

Seotud lood

Lood
  • 28.04.24, 06:04
Uus kosmoselaev pöörab Kuule laskumise pea peale
Kuul leidub rohkesti vett ja väärtuslikke maavarasid – või pigem kuuvarasid. See tähendab, et meie kaaslane on ideaalne stardipaik, kui me soovime reisida Päikesesüsteemi kaugematele taevakehadele, näiteks Marsile. NASA tellis uudse kuumooduli, mis pöörab kosmose­laevade tavapärase tööviisi pea peale.
Lood
  • 11.01.25, 05:50
Õige pea algab kosmiline aardejaht asteroididel olevaile varandustele
Meie planeedil hakkavad otsa saama oluliste metallide varud. See tähendab, et kui me tahame toota mobiiltelefone, elektriautosid ja paljut muud, mis on moodsas maailmas argine, siis peame leidma materjalidele kuskilt lisa. See on põhjus, miks teadlased plaanivad uute robot­kullakaevurite armeed, mille võiks teele saata asteroidide poole.
Lood
  • 07.07.23, 12:51
Kas vesi võib Maalt otsa saada?
Kui palju leidub Maal vett, kui arvestada soolast ja magedat vett ning ka jääd? Kas vee koguhulk on püsiv?
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele