• 11.12.23, 11:45

Netflixi sari äratab kaugplaneetidel ellu võimalikud tulnukad

Elu leidmine teistelt planeetidelt on ainult aja küsimus. Nõnda väidavad teadlased voogedastuskeskkonna Netflix sarjas „Alien Worlds“ ehk „Tulnukamaailmad“. Sarjast võib puhtteaduslikult lähenedes leida vigu, kuid suures plaanis on need siiski üsna pisikesed.
© Netflix
  • © Netflix
Kas elu võib tekkida ja kestma jääda planeedil, mille raskusjõud on väga tugev? Kuidas mõjutaksid evolutsiooni kaks Päikest? Kuidas jääks intelligentne elu ellu sureva tähe ümber tiirleval planeedil?

Seotud lood

Lood
  • 14.11.23, 05:59
Telesarja "The Expanse" arvustus: juhtrolli mängivad realistlikud loodusjõud
Amazoni „The Expanse“ on tempoka süžeega ulmesari, mis on püsivalt põnev ning samas teaduslikult korrektne. Praegu on sarja näidatud viis hooaega ja see on tõetruu ettekujutus sellest, milline võiks elu meie Päikesesüsteemi taevakehadel tulevikus välja näha.
Lood
  • 01.12.19, 05:29
9 juhust, mis tekitasid kosmilise oaasi – nii sündis meie Maa
Meie planeeti ei tohiks nii elusõbralikuna üldse olemas olla. Kui Maa poleks teise planeediga kokku põrganud, oleks see tänaseni lage ja viljatu. Ning see on ainult üks „kui“ paljude seast.
Lood
  • 12.11.23, 05:03
Need eksoplaneedid võivad olla Maast paremad paigad
Oleme oma koduplaneedi eelisteks lugenud vedelat vett, hapnikurikast atmosfääri ja ideaalset asukohta Päikese suhtes. Teadlased on teinud arvutusi ning jõudnud järeldusele, et Maa ei ole eluks sugugi mugavaim planeet universumis.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele