• 02.11.23, 10:26

Biitlitelt ilmus tänu tehistaibule uus laul

Algne salvestis oli nii halva kvaliteediga, et selle avaldamist ei peetud võimalikuks, kuid tänu tehistaibule õnnestus John Lennoni hääl puhastada.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
2. novembril kell 16 ilmus uus laul muusikaajaloo ühelt mõjukamalt ansamblilt The Beatles, mis suure tõenäosusega jääb ka selle bändi viimaseks. Loo algne versioon on salvestatud rohkem kui neli aastakümmet tagasi.

Seotud lood

Lood
  • 30.06.23, 07:29
Lindude laul on aja jooksul muutunud
Kui palju muutub lindude laul ajas? Mitte ühe linnu laul, vaid terve liigi oma? Kas kägu on alati ühtemoodi kukkunud ja metsvindi laul on alati olnud pirrutikuteemaline? Linnud õpivad ju laulu oma vanematelt. Kas õppimisel ei või aja jooksul midagi kaotsi minna nagu telefonimängus?
Lood
  • 27.02.24, 06:29
Kiviaja nätsust leitud DNA abil taastati seda närinud tüdruku välimus ja päritolu
Must näritud tükike kasetõrva ehk tökatit on iidne näts, mille analüüsi abil järjestasid teadlased 5700 aastat tagasi elanud sinisilmse taanlanna genoomi. Leid heidab valgust sellele, kuidas toimus üleminek küttide-korilaste elukorralduselt põlluharijate omale.
Lood
  • 07.04.24, 07:46
Kas on tõesti tõsi, et NASA suutis teha Kuule laskumisest otseülekande?
Neil Armstrongi esimest sammu Kuul näidati telekas, aga kuidas sai NASA 1969. aastal meie kaaslaselt otsepilti näidata?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele