Naise orgasmi funktsioon on kaua olnud mõistatus ja selle seletamiseks on püstitatud mitu teooriat. Neist lihtsaim väidab, et orgasm innustab naisi rohkem seksima, nii et rasedaks jäämise võimalus suureneb. Teine seletus seisneb selles, et orgasm põhjustab emaka kokkutõmbeid, mis aitab seemnerakkudel munaraku poole liikuda. Selle seletuse nõrk külg on see, et paljud naised ei saa vahekorra ajal orgasmi, kuid jäävad siiski rasedaks.
Nüüd on Austria Viini ülikooli teadlased leidnud kolmanda seletuse, kuidas orgasm võib olla välja kujunenud. Inimeste puhul toimub naisel ovulatsioon kindla rütmiga, korra kuus. Osal imetajatel, näiteks küülikutel, kutsub paaritumine ise ovulatsiooni esile. Oli teada, et aine fluoksetiin, mida leidub depressiooni- ravimites, pärsib naiste võimet orgasmi saada. Seepärast andsid teadlased seda ainet küülikutele ja uurisid, kas see mõjutab ka loomade ovulatsioonivõimet. Tuli välja, et ovulatsiooni määr küülikute paaritumise ajal kahanes kahe nädala pärast kolmandiku võrra.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas on sekspoose, mis tagavad naisel orgasmi saamise paremini kui teised?
Punetavad põsed, higistamine ja muutlik meeleolu – üleminekuiga pannakse kohe tähele. Kuumahoogudest palju hullemad on aga selle pikemaajalised tagajärjed, mille hulka kuuluvad näiteks Alzheimeri tõbi ja trombid. Uus murranguline, ent lihtne operatsioon võib aidata vaevuste tekkimist kuni 20 aastat edasi lükata.
Miks on nii, et kui inimene luksuma hakkab ja teda röögatusega ehmatada, lõpetab ta luksumise?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.