Kui palju muutub lindude laul ajas? Mitte ühe linnu laul, vaid terve liigi oma? Kas kägu on alati ühtemoodi kukkunud ja metsvindi laul on alati olnud pirrutikuteemaline? Linnud õpivad ju laulu oma vanematelt. Kas õppimisel ei või aja jooksul midagi kaotsi minna nagu telefonimängus?
Eelnenud küsimustele, mille esitas Imelise Teaduse lugeja Taavet, vastab Tartu ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi linnuökoloog Marko Mägi: "Linnulaul on alati inimest saatnud. Tänased laululinnud on evolutsiooniliselt u 20 miljonit aastat vanad, mistõttu ei ole meie teadmised linnulaulu muutumisest kuigi head, sest pole säilinud peaaegu midagi, mis võimaldaks järeldusi teha kaugel ajal toimunust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Loomad võivad taasomandada esivanemate ammu hüljatud omadusi. Siiani uskusid teadlased, et see ei ole võimalik, kuid värsketest uuringutest ilmneb sootuks vastupidine.
Kui Inglise teoloog William Buckland 1824. aastal teatas, et on leidnud tundmatu suure looma kivistise, ei teadnud ta, millisele protsessi ta käima lükkas. Bucklandi 200 aasta tagune avastus oli stardipauk dinosauruste uurimisele, mis on ajaga aina enam hoogu kogunud. Alles nüüd hakatakse mõistma nende loomade elu pisimaid nüansse.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.