Põhjusi on mitu. Esiteks Päike kiirgab valgust ise, Kuu aga tõepoolest ainult peegeldab seda, olles sealjuures üsna kehv peegeldaja.
Tähe kiiratav valgus sõltub selle temperatuurist. Kui Päike oleks 2500 kraadi võrra praegusest jahedam, säraks see punasena, kui aga 15 000 kraadi võrra kuumem, siis hoopis sinisena. Päikese tegelik pinnatemperatuur on 5500 kraadi, mis annab sellele peaaegu valge värvuse. Selles leidub kollast ainult õige pisut rohkem kui teisi värvusi (kui kõiki värvusi oleks ühepalju, oleks tegemist ideaalselt valge valgusega).
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Olen kuulnud, et taevas on sinine, kuna see peegeldab merepinda. Kas see on tõsi? Kui on, siis miks see värvub päikeseloojangu ajal punaseks?
Olen õppinud, et taevas on sinine, sest see peegeldub mere pinnalt. Miks aga värvub taevas päikeseloojangu ajal punaseks?
Põhjapoolkera esimene ametlik suvekuu juuni on nimetatud Vana-Rooma abielu- ja armastusejumalanna Juno järgi. Juuni tähendab Eestis päikesepaistet ja pikki päevi. Astronoomiahuviline leinab samal ajal taga pimedat tähistaevast. Eks meil kõigil on vahepeal vaja ka puhata ja varustust hooldada.
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.