Otseülekande saatmine Kuult 1960. aastail oli tegelikult üsna lihtne. Telesignaalid saadeti Kuult teele raadiolainete kujul. Neid ei ole võimalik segada ja need liiguvad valguse kiirusel, jõudes Maale paarisekundilise viivitusega.
Et Kuu gravitatsioon on nõrgem kui Maa oma, siis tähendab see, et Kuu pinnal liigub aeg näiliselt õige pisut kiiremini. USA kosmoseadministratsioon NASA on seetõttu saanud Valgelt Majalt korralduse 2026. aastaks luua Kuule omaenda ajavöönd, et seal tulevikus töötavad tehnoloogilised seadmed toimiksid Maa ajaga täielikus sünkroonis.
Lähiaastail peaksid NASA Artemise programmi raames Kuule taas lendama inimesed. Meile teeb missioonid eriliseks see, et esimest korda võetakse Kuu peale kaasa kaks läbi ja lõhki eestimaist kaamerat, mis hakkavad olema ühele robotkäele silmade eest.
Kuu pinda kattev lahtine aine ehk regoliit on kuiv ja pealtnäha viljatu puudrit meenutav tolm. Aednikel ja geoloogidel õnnestus selles pinnases siiski taimi kasvatada. See saavutus võib rajada teed pikematele ja ambitsioonikatele kosmosereisidele.