• 25.10.24, 11:32

Hiinas leiti tundmatu dinosauruseliigi rekordväiksed munad

Munad leiti riigi kaguosast Jiangxi provintsist ühelt ehitusplatsilt. Need on teadlaste sõnul kõige väiksemad teadaolevad dinosaurusemunad.
© CHINE NOUVELLE / SIPA
  • © CHINE NOUVELLE / SIPA
Dinosaurused ehk hiidsisalikud valitsesid Maad viimati 65 miljonit aastat tagasi ja surid välja, kui Chicxulubi asteroid tänase Mehhiko lahe aladel Maale otsa paiskus. Mitmesuguste avastatud dinosaurusekivististe sekka kuuluvad ka nende eelajalooliste hiiglaste munad, neist nii mõnedki on leitud just Hiinas.

Seotud lood

Lood
  • 14.07.23, 07:46
Hiidsauruste pisike sugulane oli kaalult inimese mõõtu
Kui üldiselt olid dinosauruste sekka kuulunud sauropoodid võimsate, sambaid meenutavate jalgadega hiiglased, siis nüüd avastati Lõuna-Aafrikast nende seni kõige väiksem teadaolev Juura ajastul elanud sugulane. See loom kaalus kõigest 75 kg ringis.
Lood
  • 01.10.20, 13:13
Leiti kana ja pardi iidne esivanem
Lood
  • 07.09.23, 17:33
Dinosauruste ja lindude sugupuule paigutus ainulaadne uus liik
Ehkki kõik linnuliigid liigitatakse tänapäeval ametlikult dinosauruste alla, on nende arenguloos ehk päris dinosaurustest päris lindudeks saamise teel siiani olnud valgeid laike. Äsja Hiinast leitud fossiil võib ühe sellise laigu kustutada - või õigemini üle võõbata.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele