• 04.01.24, 17:15

13aastane poiss alistas esimese inimesena ajaloos Tetrise videomängu

Ühel hetkel enam ülevalt uusi klotse peale ei langenud.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Õigem öelda oleks vast öelda, et mäng jooksis kokku, sest mingit päris ametlikku lõppu, kus mäng teataks mängijale, et too on finišini jõudnud, sellel NES-i (Nintendo Entertainment System) Tetrise versioonil aastast 1989, mida Willis Gibson mängis, pole. Kuid nii või teisiti polnud ka sellise verstapostini ükski inimene kunagi varem jõudnud, ehkki Tetris on üks aegade edukamaid videomänge 520 miljoni müüdud koopiaga.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.17, 14:03
Raudne mõistus: tehisintellekt areneb hirmuäratava kiirusega
Meile meeldis uskuda, et arvutid võivad lahendada hästi küll loogikaülesandeid, ent ei suuda kunagi jäljendada inimlikku intuitsiooni. Nüüd aga võitis arvuti inimest maailma kõige raskemas lauamängus, mida saab võita üksnes intuitsiooni abiga. Millal saavad masinad teadvuse ja tunded ning kas nad lepivad siis lihtsalt inimese teenimisega?
Lood
  • 06.12.22, 11:33
Google´i uus algoritm AlphaFold seljatab kõikmõeldavad probleemid
Algoritm AlphaFold on õppinud järele aimama organismi keerulisimaid protsesse. See võib aidata välja töötada ravimi kõigi haiguste raviks. Seesama tehnoloogia võib lahendada ka muid probleeme, näiteks kliimakriisi.
Lood
  • 01.02.22, 14:37
Matemaatikageenius lõi arvuti
Briti matemaatik Alan Turing pani aluse andmeteadusele ehk dataloogiale ja tänapäevasele arvutile ning aitas liitlastel Teises maailmasõjas saavutada võidu Natsi-Saksamaa üle.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele