• 12.07.23, 13:31

Miks nastikud põimuvad?

© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kevadised soojad ilmad on parim aeg madude nägemiseks. Üks iseäralik vaatemäng on paaritumise ajal moodustuv kera, kus mitu madu on üksteisega põimunud.
Maod hakkavad oma talvekorterist välja pugema, vahetavad nahka ja siis paarituvad. Eestis toimub see aprilli lõpus või mais. Isased väljuvad talvitumis­paigast esimesena, kuna neil võtab ettevalmistus kauem aega, näiteks peavad seemnerakud kõigepealt päikese käes küpsema.

Seotud lood

Lood
  • 05.02.25, 05:33
Kaalul on rohkem kui (uus) elu: surmaga lõppev seks loomariigis
Osa loomaliike harrastab paaritumishooajal kõike muud kui õrna armatsemist. Kui on tarvis oma geene edasi anda, ei kohuta loomi valulikud eelmängud, kehavigastused ega isegi kallima kõhutäiteks langemine.
Lood
  • 15.09.23, 06:31
Miks punahirv möirgab?
Punahirved möirgavad peaasjalikult sügiseti, aga miks nad seda teevad ja miks just siis?
Lood
  • 21.05.24, 06:45
Piilu laborisse kus uuritakse vere ja viirustega maiustavaid sääski
Iga päev hautakse selles Prantsusmaa laboris välja tuhandeid sääski. Putukaid uuritakse, et leida ravi nende levitatavatele haigustele.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele