Iga päev hautakse selles Prantsusmaa laboris välja tuhandeid sääski. Putukaid uuritakse, et leida ravi nende levitatavatele haigustele.
Kaks korda nädalas saavad emased sääsed toiduks verd, mis on soojendatud 37 kraadini. Veres leiduvaid valke ja aminohappeid vajavad nad selleks, et muneda. Isased, kelle organismi järglaste ilmale toomine ei koorma, verd ei vaja. Nad on täielikud veganid ja toituvad taimenektarist, laboris aga meeveest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Nad torgivad su nahka, pumpavad sinusse kemikaale ning võivad nakatada sind raskete haigustega. Seda kõike selleks, et saada sinult maailma üht toitainerikkaimat vedelikku – verd.
Skafandreid meenutavaid kaitseülikondi ja kolmekihilisi kindaid kandvad mikrobioloogid õpivad laboris tundma selliseid üliohtlikke viirusi nagu Ebola. Töötajatele esitatavad nõudmised on väga karmid, sest iga pisimgi eksimus võib suure tõenäosusega lõppeda surmaga.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.