• 18.06.23, 07:57

Kas naerugaas ohustab kliimat?

Olen kuulnud, et naerugaas aitab kaasa kliima soojenemisele. Kui suur on selle mõju tegelikult?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Naerugaas ehk dilämmastikoksiid (keemiline valem N2O), mida tunneme muu hulgas valuvaigistina hamba­arstikabinetist, on kahjulikkuse poolest kolmas kasvuhoonegaas pärast süsihappegaasi ja metaani.

Seotud lood

Lood
  • 02.06.24, 06:14
Kahe silma vahele jäänud kliimapätt metaan saab sakutada
Maa kliima soojenemine on kontrolli alt väljunud. Et saavutada kliima­eesmärke, ei suuda me süsinik­dioksiidi heidet piisavalt kiiresti kahandada. Seetõttu uurivad teadlased uusi lähenemis­viise. Nad püüavad saada lisaaega, eemaldades atmosfäärist veel ohtlikuma kasvu­hoonegaasi.
Lood
  • 26.06.23, 07:50
Palavam kliima tähendab kehvemat õhku
Iga päev paiskub inimtegevuse tagajärjel õhku tonnide kaupa süsihappe­gaasi. See vallandab ahelreaktsiooni, mis saastab atmosfääri ning tapab igal aastal seitse miljonit inimest. Peagi aitavad meil õhku puhastada mobiilsed filtrid ja sudu neelav asfalt.
Lood
  • 01.02.22, 14:37
Kas veeaur on kliimale kahjulikum kui süsinikdioksiid?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele