• 01.10.20, 13:29

Meduusile pannakse turbomootor

Teadlased on meduusi muutnud justkui küborgiks, kes ujub varasemast kolm korda kiiremini. Uut moodi meduusi tahetakse kasutada merekeskkonna valvamiseks.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Meduusid on maailmamere ühed tõhusaimad ujujad. Nad kasutavad väga vähe energiat ega tee ujudes kunagi pause, vaid liiguvad 24 tundi ööpäevas. Küll aga on nad aeglased ega liigu edasi sama kiiresti kui teised loomad.

Seotud lood

Lood
  • 04.09.24, 06:08
Sültjas geenius: meduus on ajuta, kuid üllatavalt intelligentne
Meduusidel puudub süda, kuid nad võivad elada igavesti. Neil pole nägu, ent ometi nad näevad. Hiljutine uuring näitab, et nendel algelistel loomadel on erakordsed vaimsed võimed, kuigi neil pole aju.
Lood
  • 10.04.25, 18:28
Maailma väikseim südamestimulaator on riisiterastki pisem
Aprilli algul esitlesid USA-s Chicago Northwesterni ülikooli teadlased uut südamestimulaatorit, mis viiakse kehasse süstlaga ja see lahustub, kui seda enam vaja pole. Südamestimulaatorit aktiveerib valgus.
Lood
  • 01.07.19, 18:08
Kontrobot näitab esimesi samme maal
Meie varaseim esiisa kohanes eluga maismaal kiiremini, kui teadlased varem arvasid. Selle paljastas robot, mille teadlased ehitasid vanadest luudest ja uutest minimootoritest.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele