Facebooki näitel tehtud uuringu kohaselt võib selline käitumismuster põhjustada iseäranis noorte ja neurootilisemate kasutajate seas depressiivsust.
Kuigi sotsiaalmeedial on arvukalt eeliseid, võib see kasutaja vaimset heaolu ka kahjustada. Näiteks võivad seda ülemäära palju pruukida need kasutajad, kellel on hirm olulistest sündmustest eemale jääda ja ka kalduvus depressiivsemale meeleolule. Psühholoogid on leidnud, et üks tähtsamaid tehnoloogiakasutust probleemseks muutvaid tegureid on isiksuseomadused.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurbritannia Durhami ülikooli psühholoogiateaduskonna teadlane Dr Niklas Ihssen uuris, kuidas meie keha reageerib füüsiliselt sotsiaalmeedia kasutamisele ja mis juhtub siis, kui nutitelefon käest panna.
Üha suurem hulk inimesi saab ärevushäire diagnoosi. See häda tabab mingil kujul millalgi elu jooksul iga kolmandat-neljandat inimest. Nüüdseks on välja selgitatud, miks aju läheb häireseisundisse, ning tuvastatud on ka kaks geeni, milles toimuvad muutused, näiteks kui lapsed elavad läbi traumaatilisi kogemusi. Appi tõttavad geeniravi ja vaktsineerimine.
Pane elektromagnetiline kiiver pähe ja su vaade elule värvub kohe rõõmsamaks. Uudne ravivorm annab uue elu allasurutud ajurakkudele ning nii võivad abi saada miljonid depressiooni all kannatajaid.
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.