• 19.12.24, 05:03

Kõige esimese õiega tilluke taimeke rajas teed inimesele

Üks märkamatu õis jättis Maa elule suurema jälje kui hiiglaslik taevakeha, mis tappis dinosaurused. Teadlased rekonstrueerisid selle väikese taime, mida võime tänada oma eksistentsi eest.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Nelja meetri pikkune roomaja, kelle seljal on ülipikkade ogade read, matsutab hõlmikpuu mahlaseid rohelisi lehti. See loom on dinosaurus perekonnast Regnosaurus ja ta asub piirkonnas, millest 140 miljonit aastat hiljem saab Loode-Euroopa. Tema jalgade vahel sibavad ringi palju väiksemad dinosaurused ning närivad oksi, mis pudenevad suure taimtoidulise lõugade vahelt.

Seotud lood

Lood
  • 01.07.22, 13:14
Kas taimedel on meeled?
Panin aknalauale õieka pärgväändiku. Kahe päevaga oli see leidnud ruloonööri ja keerutas selle ümber oma väänla. See pani mind mõtlema, kas taimedel on meeled.
Lood
  • 07.09.23, 10:17
Seened on planeedi tõelised valitsejad
Hallitus saiaviilul näib vastik, ent kukeseened pannil on fantastilised. See, mida köögis toimetav inimene seente kohta arvab, on nende tegeliku tähtsuse kõrval ebaoluline. Seened on meie planeedil täiesti asendamatud organismid, tänu millele saavad viljapuud juua ning meil on võimalik ravida haigusi. Ühtlasi võivad seened aidata meil lahti saada Maad uputavast plasti­reostusest.
Lood
  • 31.03.24, 07:35
Päikesepatarei, liimipüstol ja vesi kõrbes: nutikad putukad leiutasid need asjad ammu enne meid
Putukad kasutavad liimipüstoleid, on võimelised leidma tuhkkuivast kõrbest vett ja leiutasid ammu enne inimest päikesepaneelid. Selleks, et olelusvõitluses ellu jääda, on nad miljoneid aastaid viimistlenud mitmesuguseid loovaid lahendusi.
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele