Miljonid patsiendid annavad oma selgroo lootusrikkalt kiropraktikute tugevatesse kätesse. Neil populaarsetel ravitsejatel on mitmel pool selja taga ka pikad õpinguaastad ülikooli vastavatel kursustel. Ometi pole tõestatud, et kiropraktika mõjuks paremini kui mitte midagi.
Professor Edmund S. Crelin jälgib keskendunult, kuidas kahvlikujuline metallitükk tasapisi surnu selgroole läheneb. See „kahvel“ on puurpingi küljes, millega on võimalik avaldada tohutut survet. Kui metall luud tabab, on Crelini erilise tähelepanu all need närvikimbud, mis selgrooavaustest välja ulatuvad. Teadlane tõmbab aeglaselt puurpingi käepidet ja vaatab samal ajal mõõdikut, mis näitab seda, kui tugevat survet metall selgroolülile avaldab.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Akupunktuur ehk nõelravi on eksisteerinud tuhandeid aastaid, kuid selle mõju kohta on ikka vähe teada. Selgitamaks välja tõde selle iidse ravivõtte kohta, on teadlased teinud mitmesuguseid uuringuid, ent selgusele jõudmise eesmärgil on tähtis korraldada suurejooneline mustkunstinumber, milles peaosa mängivad võltsnõelad ja teadmatusse jäetud patsiendid.
Mulle on alati räägitud, et kui ma sõrmi naksutan, võib mul vanemaks saades tekkida artriit. Kas see vastab ka päriselt tõele?
Inimkeha ja peeni tehnoloogilisi lahendusi – robotkätt, mis on otseselt ühendatud inimese närvisüsteemiga, ja ajuimplantaati, mis lubab halvatul kõndida – on võimalik liita nagu ei kunagi varem. Kes teab, võib-olla saame endale nende abil ühel päeval üliinimliku jõu ja ennekuulmatud vaimsed võimed?
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.