• 05.03.25, 05:56

Kas kosmoses toimuv plahvatus tekitab lööklaineid?

Cassiopeia A on jäänus üle 300 aasta tagasi plahvatanud supernoovast. Kuumad gaasid paiskuvad endistviisi laiali kiirusega 4000 kilomeetrit sekundis.
© NASA / CXC / MIT / UMass Amherst / M.D. Stage et al. / Creative commons
  • © NASA / CXC / MIT / UMass Amherst / M.D. Stage et al. / Creative commons
Kas kosmoselaeva mõjutab kuidagi see, kui mõne­saja meetri kaugusel kosmoses plahvatab pomm? Või ei juhtu midagi, sest kosmoses ei ole ju keskkonda, milles lööklaine levida saaks?

Seotud lood

Lood
  • 14.08.24, 06:39
5 müüti kosmoses käimise kohta
Plahvatavad kehad, ajarännakud ja majasuurused, napilt kosmoseaparaatidest mööda vuhisevad asteroidid – kosmosereise ümbritseb tohutu hulk fantastilisi müüte.
Lood
  • 01.05.21, 14:53
Aine neljas olek: plasmast saab ülim kütus
Tahke, vedel ja gaasiline on aine kolm olekut, mida me hästi tunneme. Tegelikult moodustab 99 protsenti nähtavast universumist neljas olek ehk plasma. Plasma on praegu kütuseks tähtedele, ent tulevikus võib seda kasutada lennukimootoreis ning roheenergia saamiseks.
Lood
  • 01.03.24, 06:56
Kas on tõesti tõsi, et kosmoselaeva võib edasi viia tuumapomm?
Tuumajõul liikuvad kosmoselaevad on ulmes eksisteerinud juba ammu.  Kas tuumapommidega on üldse võimalik raketti edasi viia? Ja milline näeks selline kosmoselaev välja?
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele