• 10.04.25, 18:28

Maailma väikseim südamestimulaator on riisiterastki pisem

Aprilli algul esitlesid USA-s Chicago Northwesterni ülikooli teadlased uut südamestimulaatorit, mis viiakse kehasse süstlaga ja see lahustub, kui seda enam vaja pole. Südamestimulaatorit aktiveerib valgus.
© John A. Rogers / AFP
  • © John A. Rogers / AFP
Stimulaator töötab paaris juhtmevaba seadmega, mis kinnitatakse patsiendi rinnale. Kui see tuvastab südame rütmihäired, kiirgab juhtmevaba seade kohe välja valgussignaali, mis läbib patsiendi naha, rinnaku ja lihased ja aktiveerib stimulaatori. Pulseeriva valguse abil kontrollitakse südamestimulaatori tööd.

Seotud lood

Lood
  • 17.06.20, 06:12
Fotolugu: tehissüda lööb, kui sinu oma enam ei suuda
Võitluses maakera tavalisima surmapõhjuse ehk südame-veresoonkonna haigustega on robotid, printerid ja muud uudsed vahendid valmis appi tõttama, kui haiged südamed alla vannuvad.
Lood
  • 14.02.25, 05:05
Tehissüda töötab nagu ülikiirrong
Ameeriklasest sai esimene inimene, kellele paigaldati tehissüda, mis kasutab sama magnettehnoloogiat nagu ülikiirrong.
Lood
  • 01.04.20, 18:59
Ajju viidud elektroodid loevad sinu mõtteid
Katserottide ajju sisestatud tuhandete elektroodide abil on võimalik närvisignaale tõlkida ja rottide mõtteid lugeda. Inimeste puhul võib see meetod aidata ravida tõsiseid neuroloogilisi haigusi.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele