• 01.09.18, 12:42
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mehaaniline kulgur vallutab Veenuse

Sulatav kuumus ja purustav rõhk on lõpetanud kõik senised Veenuse missioonid. Nüüd on välja mõeldud visa mehaaniline kulgur, mis suudab Veenuse olusid taluda.
© NASA
  • © NASA
Prauh! Nõukogude kosmosesond Venera 7 langeb kiiresti läbi Veenuse tiheda atmosfääri ja kukub kolinal selle pinnale, kuna lange­vari ei tööta korralikult.

Seotud lood

Lood
  • 24.06.23, 07:35
Elu otsimine Veenusel: kes küll võiks sealses põrgus elada?
Temperatuur on seal nii kõrge, et plii hakkab sulama. Rõhk planeedi pinnal on võrreldav rõhuga kilomeetri sügavusel ookeani põhjas. Veenus on Päikese­süsteemis üks ebasõbralikumaid kohti, aga teadlased arvavad, et ses põrgus võib siiski eksisteerida erakordselt visa elu. Selle välja selgitamiseks saadetakse teele kosmosesond.
Lood
  • 01.07.18, 06:00
Enesetapp kosmoses: kosmoseaparaadid hävitavad end ise
Planeeritud allakukkumised, ja ka lihtsalt ebaõnn on hukutanud palju kosmosesonde. Kuid need ei ole oma elu ohverdanud asjata. Isegi veel surmaheitluses koguvad sõidukid andmeid ja katsetavad hulljulgeid manöövreid. Nüüd on kord Juno käes, mis triivib surma poole Jupiteri atmosfääris.
Lood
  • 01.04.20, 13:41
Veenus oli elukõlblik kolm miljardit aastat
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele