• 25.02.24, 06:36

Vanad söejaamad asuvad keskkonna kaitsele

Kivisöeelektrijaamad saastavad, on ajale jalgu jäänud ja meie kodu­planeedile üleüldse väga halvad, kuid energiaallikana ja keskkonna arengus võivad need mängida olulist rolli. Mõne lihtsa kohanduse abil võivad vanad jaamad anda meile nimelt nii palju kliima­sõbralikku elektrienergiat, kui vaja.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kivisüsi on andnud odavat elektrit alates 19. sajandist. Maailmas toodetakse ligi kolmandik kasutatavast elektrist kivisöest ja maailma suurima elektritarbija Hiina puhul on see näitaja siiani peaaegu 60 protsenti. 2022. aastal tegi kivisöe kogutarbimine maailmas rekordi.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.23, 13:46
Kas fossiilkütusteta elu oleks mõnel maal võimalik?
Kas mõni Põhja-Euroopa riik võiks loobuda söest, naftast ja gaasist ning toota rohelist energiat ise? Kui jaa, siis millist energiaallikat peaks see maa fossiilkütuste asemel kasutama?
Lood
  • 10.11.23, 05:07
Kui kiiresti teenib tuule­generaator end tagasi?
Tuulegeneraatoreid mainitakse tihti kui lahendust energiakriisile. Kas tuuliku tootmisega kaasneva saaste kogus on suurem kui roheenergia tootmisega kaasneva saaste vähenemine?
Lood
  • 01.11.19, 14:08
Viimane peatus enne maailmalõppu: 200 miljonit inimest peavad kliima eest põgenema
200 miljonit inimest on sunnitud äärmuslike ilmastikunähtuste ja põua eest pagema. See on tulevik, mille poole oleme teel. Kriisi saab veel vältida, kui kasvatame oma toidu majakatustel, paneme hamburgeri vahele taimset liha ning sõidame autodega, mis liiguvad rohelise energia jõul.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele