Egiptusest Kuningate orust leitud varjatud hieroglüüfid ning seni tuvastamata muumia võivad viidata kaua otsitud hauale.

- © EditorfromMars / Wikimedia
Briti egüptoloog Nicolas Reeves leidis piltkirja, mis võib vihjata sellele, et Vana-Egiptuse kuninganna Nofretete on maetud vaarao Tutanhamoni haua kõrvale seina taga asuvasse salaruumi. See avastus tehti täpselt sada aastat pärast kuulsa vaarao Tutanhamoni haua avastamist, mis leiti 4. novembril 1922. Nofretete oli tema kasuema.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Swansea ülikooli teadlased mähkisid digitaalsete vahenditega lahti kolm Egiptusest pärit loomamuumiat: kassipoja, noore mürknastiklase ja tuuletallaja omad.
Tutanhamonil oli hauas kaasas meteoriitsest rauast tehtud pistoda. Kas vanad egiptlased võisid teada, et see raud on pärit kosmosest? Uus hieroglüüfiuuring viitab, et jah.
Paleontoloogid teatavad, et on leidnud Lõuna-Aafrikast maailma vanima teadaoleva matmispaiga. Kuid sinna viimsele unele sängitatud kadunukesed ei ole meie liigi ehk Homo sapiensi esindajad, vaid hoopis ühest ammu kadunud inimliigist. Varem arvati, et see liik ei olnud võimeline nii keerukaks käitumiseks.
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.