• 06.01.25, 05:35

Uudsed käsnlinnad imavad vett

Maailm muutub üha niiskemaks. Sellisesse maailma sobituvad hästi linnad, kus on praegusest märksa vähem betooni ning selle asemel rohkem rohelisi oaase, mis imavad vee endasse ja aitavad niiviisi ära hoida üleujutusi. Käsnlinnade ideele tuli Hiinast pärit arhitekt.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Aastal 1973 seisis kümne­aastane poiss Hiinas väikese küla lähedal jõe kaldal ning vaatas üleujutust. Mussoonvihmad olid veekogu tõstnud üle kallaste. Poiss libises ja kukkus vette, kuid jõudis pajuoksast kinni haarata ja pääses õnneks eluga.

Seotud lood

Lood
  • 01.01.23, 15:03
Tulevikulinnade sõbralik rohetus
Eeslinnad kaovad kaardilt ja tänavad lastakse hõivata rabadel. Tulevikulinnad erinevad praegustest tundmatuseni. Selles loos räägime uljastest, ulmelistest ja kohati ehk utoopilistestki kavadest, mida kavatsetakse tegelikkuses ellu viia, et tulevik oleks meile kõigile rohelisem ja parem.
Lood
  • 01.02.22, 12:42
Erakordsed kõrghooned päästavad planeedi
Geneetiliselt muundatud puudest kasvavad pilvelõhkujad ja elamu­moodulid, mis kasvavad kui seened linna hoonete vahelises ruumis. Arhitektuuriajakirja eVolo korraldatud võistlusel premeeritakse kõige meeletumaid pilvelõhkujatega seotud ideid. Mõni neist võib muuta Maa rohelisemaks ja mõni võib aidata lahendada elanikkonna pideva kasvamisega seotud probleeme.
Lood
  • 10.11.23, 02:06
99 suurlinna üle maailma on tõsises uppumisohus
Teadlaste sõnul on kolm peamist põhjust, miks terve hulk rannikul asuvaid suurlinnu, milles kokku elab üle 200 miljoni inimese, uppumisohus on. Maailmamere veetaseme tõus pole sugugi ainus põhjus, vaid osa komplekssest probleemist.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele