• 01.05.22, 14:09

Meie Päikesesüsteemis võib end peita tilluke must auk

Kaua on kahtlustatud, et Päikesesüsteemis on tundmatu üheksas planeet. Osa astronoome arvab, et tegu ei ole planeedi, vaid musta auguga. See paikneb meile nii lähedal, et ühel päeval saame võib-olla selle juurdegi minna.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Ühtäkki sähvatab midagi öö­taevas. Selle registreerib suur teleskoop ning astronoomid hakkavad signaali lähemalt uurima. Nad saavad suure üllatuse osaliseks. Nimelt pärineb sähvatus greibisuurusest mustast august, mis asub siinsamas meie Päikesesüsteemis ja parasjagu neelab üht komeeti alla.

Seotud lood

Lood
  • 01.06.24, 06:45
Mõistatuslik 9. planeet mängib Päikesesüsteemis peitust
Päikesesüsteemi äärealadel võib tiirelda umbes Maa-suurune avastamata planeet. Seda planeeti proovitakse nüüd leida uute ja võimsate kosmoseteleskoopidega. Mine tea, ehk elab seal keegi?
Lood
  • 01.09.20, 17:32
Tähe ümber mahub kuni seitse elu soosivat planeeti
Kui meie koduses Päikesesüsteemis on elukõlblikke planeete ainult üks – meie Maa –, siis teoorias võiks mõnes kauges planeedi­süsteemis selliseid planeete, mis asuvad ümber ühise tähe elu soosivas tsoonis, leiduda isegi seitse. Nii leitakse värskes uurimuses.
Lood
  • 21.11.23, 05:55
Mis oleks kui Päikesesüsteemis oleks kaks tähte?
Mis juhtuks, kui meie süsteemis oleks veel üks täht? Kuidas see mõjutaks planeete? Ja kuidas oleks lood eluga Maal – kas meie eksisteeriksime?
Lood
  • 03.03.25, 05:34
5 müüti raseduse kohta
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele