• 01.03.22, 14:38

NASA ideevabrik kujundab kosmoselendude tulevikku

Magnetraudtee Kuul ja viljakateks põldudeks muudetud asteroidid – miks ei võiks see tõeks saada? NASA allüksus NIAC valib igal aastal konkursi korras välja visioone, mis nihutavad võimalikkuse piire. Parimad neist võivad kosmoses tegelikkuseks saada.
© Ken Ikeda Madsen & shutterstock
  • © Ken Ikeda Madsen & shutterstock

„Toaantenn“ näitab meile Kuu sündi

Seotud lood

Lood
  • 13.01.24, 05:45
Vingerdav robot hakkab Saturni kuult elu otsima
Saturni kuud Enceladust katab kilomeetritepaksune jääkiht, aga teadlased usuvad, et seal võib siiski elu leiduda. Seda on plaanis otsima saata mitme meetri pikkune robotmadu.
Lood
  • 01.03.21, 13:43
Eesti kaamerad saavad kuuroboti silmadeks
Lähiaastail peaksid NASA Artemise programmi raames Kuule taas lendama inimesed. Meile teeb missioonid eriliseks see, et esimest korda võetakse Kuu peale kaasa kaks läbi ja lõhki eestimaist kaamerat, mis hakkavad olema ühele robotkäele silmade eest.
Lood
  • 29.04.23, 07:21
Kosmilised ookeanid ootavad külalist planeedilt Maa
Unusta Marss, Veenus ja teised planeedid. Päikesesüsteemis tasub elu otsida pigem kuudelt. Euroopa kosmoseagentuuri automaatjaam JUICE asus äsja teele, et uurida Jupiteri jääga kaetud kaaslasi, millel võib leiduda elu võti. Nimelt on nendel kuudel arvatavasti väga palju vett.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele