• 17.11.23, 05:40

Kas taim võib end "üles puua"?

Räägitakse, et taime juured tuleb lahti harutada, ja kui seda ei tehta, siis suureks kasvades lähevad taime juured jämedamaks, mille tagajärjel taim n-ö poob end üles. Lühidalt öeldes on taime ainevahetus tugevasti häiritud. Kas see vastab tõele, et istutamisel juurte lahti harutamata jätmine teeb tulevikus taimele karuteene?
© Marko Saarm / Sakala
  • © Marko Saarm / Sakala
Imelise Teaduse lugeja saadetud küsimusele vastab Ulvi Moor, Eesti maaülikooli aianduse õppetooli juhataja:

Seotud lood

Lood
  • 01.07.22, 13:14
Kas taimedel on meeled?
Panin aknalauale õieka pärgväändiku. Kahe päevaga oli see leidnud ruloonööri ja keerutas selle ümber oma väänla. See pani mind mõtlema, kas taimedel on meeled.
Lood
  • 01.02.21, 05:33
Kas taim võiks inimese sõna kuulata?
Imelise Teaduse lugeja Pärtel saatis meile järgmise küsimuse: "Kas taimed on võimelised inimkõnest aru saama? Viitan küsimusega Egon Feine’i raamatule „1000 uskumatut lugu“, kus räägitakse inimesest, kes kord palus oma palmi, et see ei kasvaks edasi, kuna 2,5meetrine puu ei mahtunud enam tuppa ära. Palm olevatki kuuletunud ja hakanud sellest peale laiusesse kasvama."
Lood
  • 09.07.23, 13:19
Kuidas seeme teab, et on aeg võrsuda?
Taimeseemned võivad olla kaua mullas, enne kui need võrsuma hakkavad. Kuidas seeme aru saab, et aeg on küps?
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele