Tänapäevaste mikroskoopide suurendusvõime lubab näha ka kõige pisemaid detaile. Putukate kehaosad, kummalised rakud ja värvikirevad mineraalid omandavad makrovaates ootamatu, raskesti äratuntava palge. Kas oskad mõistatada, mis on mis?
Õudne välimus on suhteline. Inimsilmale võivad selle fotosarja portreed paista nii ehmatavad või jõledad, et pööra või pilk kõrvale. Looduses on aga vähe juhuslikku ning seetõttu on ka igal meile jubedana näival näol selle omaniku jaoks elutähtis eesmärk.
Musta stsenaariumi järgi võivad paljud liblikaliigid mõne aastakümne pärast olla välja surnud. See ei oleks aga pelgalt hüvastijätt nende ilusate tiibade ja elegantse lennutehnikaga, vaid tähendaks ka paljude taimede elutähtsate tolmeldajate kadumist. Õnneks on teadlastel valmis päästeplaan.
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.