• 24.12.24, 05:42

Õnnetused on muutnud lendamise ohutuks

Veel mõne aastakümne eest kukkusid lennukid tihti alla ja tuhanded inimesed kaotasid elu. Pärast iga õnnetust analüüsiti põhjalikult selle põhjuseid ning parandati ohutust. Sündimas on satelliitjälgimissüsteem, mis ei lase enam ühtki lennukit silmist.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
1956 Taevas on seadusteta piirkond 41aastase lennukikapteni Jack Gandy lennuki kurss on otse tema elu viimase tormi suunas. Trans World Airlinesi lennuk 64 reisija ja kuue meeskonnaliikmega pardal on tõusnud õhku Los Angelese lennuväljalt kell 9.01 hommikul. Kui välja arvata stardi pooletunnine hilinemine, paistab laupäev, 30. juuni 1956 kujunevat Gandy tavapäraseks tööpäevaks lennuki Lockheed Super Constellation juhise taga.

Seotud lood

Lood
  • 01.08.22, 14:07
Kosmos peab saama kiirabi
Siiani on kõik kosmoses käinud turistid turvaliselt oma reisidelt koju jõudnud. Mida tihedamaks muutub liiklus, seda suurem on tõenäosus, et ühel päeval satub mõni laev tõsistesse raskustesse ning selle reisijad ja meeskond jäävad saatuse hooleks. Niisugune ohtlik olukord tuleb lahendada kosmilisel pääste­teenistusel, ent praegu seda veel olemas ei ole. 
Lood
  • 01.08.19, 15:58
Lenda üle Atlandi kiirusel 6000 km/h
Esimesest vahemaandumisteta lennust üle Atlandi möödus juunis sada aastat. See lennureis õnnestus õige napilt. Tänapäeval on reis üle Atlandi tavaline, ent ses vallas on tulekul suured muutused. Tulevikulennukid võivad hakata lendama viiekordse helikiirusega, tehes maakerale kümme tiiru peale, paagis üksnes liiter vett.
Lood
  • 01.03.22, 12:47
Õhuhiiglane võttis taeva valitsemise üle
Boeing eeldas, et nende uus mudel – reaktiiv­lennuk hüüdnimega Jumbo Jet – on õhuruumis aktuaalne tegija kümmekond aastat ning siis võtavad taevas võimu ülehelikiirusel lendavad Concorde’i-sugused lennukid. Nüüdseks, üle poolesaja aasta hiljem, on Boeing 747 vedanud rohkem reisijaid kui ükski teine lennukitüüp.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele