Uute päikeseelementide abil toodetud elekter hakkab olema teistest elektrienergia tüüpidest odavam – seda päikeseelementide uue konstruktsiooni ja materjalide paremate omaduste tõttu.
„Päikeseenergia on uus kuningas,“ ütles Rahvusvaheline Energiaagentuur (IEA) oma viimases raportis. IEA raporti kohaselt, milles võeti arvesse eelmise aasta andmeid, oli päikesepaneelide kaudu saadud elekter mullu lausa kõige odavam elekter ajaloos. USAs ja Euroopas oli selle raporti järgi megavatt-tunni hind vahemikus 25–50 eurot ning Hiinas 17–34 eurot. Seetõttu prognoosib IEA sessamas kokkuvõttes, et päikeseenergia moodustab kuni 80 protsenti taastuvenergia kogukasvust järgmise 20 aasta jooksul, ning ühtlasi seda, et taastuvenergia möödub söest kui primaarsest elektrienergiaallikast juba 2025. aastal.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pooleteise tunniga jõuab Maale Päikeselt rohkem energiat, kui terve inimkond jõuab aasta jooksul tarbida. Tänu tehnilistele läbimurretele oleme valmis seda palju paremini kasutama. Päikeseelemendid on muutumas nii odavateks ja paindlikeks, et ekspertidel pole enam kahtlustki: päikeseenergia on meie trumpkaart teel keskkonnasõbralikuma tuleviku poole.
Päikese- ja tuuleenergia peab jõudma seinapistikupesadesse kiiremini. Nüüd veavad insenerid Euroopas uute elektronkiirteede kaableid. Võimalik, et üks uus India leiutis toob tervele maailmale sekunditega rohelise energia.
Odavate ja kergete päikeseelementidega elektrijaamu võiks Maale energia andmiseks paigutada orbiidile ümber meie planeedi, ütlevad Suurbritannia Surrey ja Swansea ülikoolide teadlased. Nende katsesatelliit on kosmoses töötanud edukalt kuus aastat.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.