Päikese- ja tuuleenergia peab jõudma seinapistikupesadesse kiiremini. Nüüd veavad insenerid Euroopas uute elektronkiirteede kaableid. Võimalik, et üks uus India leiutis toob tervele maailmale sekunditega rohelise energia.
Vaevalt, et pistikut pistikupessa torgates mõtled kõigile neile elektronidele, mis mööda juhet laualampi või röstrisse tulvavad. Selleks, et saiaviil röstitud saaks ja tuba valge oleks, on need elektronid koos triljonite teistega rännanud pika maa läbi peente kaablite. Paljud nende kaaslased on sellel teekonnal siiski lootusetult kaotsi läinud, sest vaskkaablid – olgugi et vask on hea elektrijuht – on justkui kleepuv siirup, mis elektronide vaba liikumist takistab. Kaableid ja juhtmeid on ümber Maa aga keritud miljonite kilomeetrite jagu ning ligi kümnendik maailmas toodetavast elektrist läheb teekonnal tarbijani kaotsi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Teadlased on leiutanud meetodi, kuidas kasutada tõhusalt ära ookeanide laineenergiat. Sügavale mere põhja rajatavad elektrijaamad hakkavad lainete igavesti püsimatut mäslemist elektrienergiaks muundama.
Uute päikeseelementide abil toodetud elekter hakkab olema teistest elektrienergia tüüpidest odavam – seda päikeseelementide uue konstruktsiooni ja materjalide paremate omaduste tõttu.
Maailmamerd mööda lõputult rulluvad lained kätkevad endas tohutut energeetilist potentsiaali. Insenerid töötavad mitmesuguste lahenduste kallal alates ujuvatest magnetitest kuni veealuste turbiinideni, et laineenergiat ära kasutada ning anda kogu maailmale piisavalt rohelist elektrienergiat.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.