• 01.11.19, 14:34
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Surmapõlguritest turvalisuse poole: vormel-1 turvameetmete ajalugu

Vormel 1 (F1) maailmameistrivõistluste umbkaudu 70 aasta pikkune ajalugu on räsitud mitmest võidusõidurajal toimunud intsidendist, millest sõitjad, mehaanikud ja teinekord ka pealtvaatajad eluga ei pääsenud. Pole ka ime, kuna spordiala algusaegadel ei peetud ohutust millekski.
© Reuters
  • © Reuters
Alates 1950. aastast, mil hakati reguleeritud F1 maailmameistrivõistlusi pidama, kuni 1979. aastani oli see võidu­sõidusari kõigi aegade ohtlikem. Võistlustel hukkus sel spordiala tumedaimal ajavahemikul jalustrabav arv piloote, lausa 39. Esimesed 30 aastat F1 ajaloost oli aeg, mis oli kõige vähem reguleerimata.

Seotud lood

Lood
  • 17.01.24, 06:13
Miks rallispordis kasutatakse GPSi asemel inimkaardilugejat?
Olen rallivõhik, kes siiski mõnel korral on end seda sporti vaadates televiisori ette unustanud. Jääb arusaamatuks, miks rallisõitjad ei kasuta GPSi, vaid kaardilugejat, eriti tänapäeval. GPSi täpsus on tänapäeval ju nii hea.
Lood
  • 30.01.23, 14:00
Uuring heidab valgust Vormel 1 mõistatusele
Mis on F1 võidusõidul edu saavutamise seisukohast kõige olulisem: kas juht, meeskond või auto? See on nüüd välja selgitatud.
Lood
  • 01.05.22, 16:03
Elektrivool ja külmad magnetid andsid rongile kiiruse
Tänu katsetustele tuuletunnelis, aerodünaamilisele disainile ja ülijuhtivatele materjalidele sõidab maailma kiireim rong kiirusel üle 600 km/h. Hiina insenerid tahavad selle rekordi peatselt purustada.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele