• 28.11.23, 06:05

Kuidas toimivad putukamürgid ja millised kõrvalmõjud võivad neil olla?

Me kasutame igasuguseid kemikaale, et hävitada soovimatuid putukaid, aga kas need ained lagunevad looduslikult või kanduvad toiduahela kaudu edasi ka teistele loomadele?
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Putukamürk on kahjuritõrje­vahendite ehk pestitsiidide üks liik. See hävitab putukaid üsna tõhusalt. Osa pestitsiide tapab siis, kui putukas puutub kokku näiteks mürgiga pritsitud pinna või õhus hõljuvate mikroskoopiliste mürgipiiskadega, teised mürgid kuhjuvad taimedesse, mida putukad söövad.

Seotud lood

Lood
  • 01.04.21, 17:59
Asendamatud abimehed: ei saa me läbi putukateta
Neljandik Maa putukatest on 30 aastaga hävinud. Kui nad täielikult kaovad, on käes ka inimkonna lõpp. Putukad on meie ellujäämiseks üliolulised ning me peame aitama teadlastel neid päästa.
Lood
  • 30.12.24, 05:27
Loomariigis annab mürk elu
Meriherilane torkab läbi ohvri vererakud ja musta mamba mürk põhjustab saaklooma südame seiskumise. Mürk on siiski palju enamat kui üksnes tapavahend. Teadlased on DNA-analüüside ja keemiliste katsetega selgitanud välja mürgi päritolu. Muu hulgas teame nüüd, et tapmiseks tekkinud mürgi­näärmed on Maa elurikkust tegelikult hoopis suurendanud.
Lood
  • 20.09.23, 06:02
Mahepõllumajandus võiks toita ära kogu Maa elanikkonna
Mahepõllumajanduse osakaal on pärast aastatuhande vahetumist tunduvalt kasvanud. Teadlaste hinnangu järgi võiks mahetoodanguga toita ära kogu maailma elanikkonna, aga seda üksnes juhul, kui me viskame vähem toitu ära ja sööme vähem liha.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele