• 19.09.23, 16:02

Haruldase dinosauruse skelett pannakse tuleval kuul oksjonile

Pariisis asuva Hotel Drouot` oksjonimaja esindaja Alexandre Giquello ütles BBC-le, et niivõrd terviklikku sauruseluukere tavaliselt naljalt oksjonil ei näe. Dinosaurusele on nimeks antud Barry, ta elas Juura ajastu lõpus ning tema skelett on 2,1 meetrit kõrge ja 5 meetrit pikk.
© Reuters
  • © Reuters
Barry elas tänases Põhja-Ameerikas 150 miljonit aastat tagasi ja kuulus perekonda Camptosaurus. Kivistis leiti 1990ndatel Wyomingi osariigist ja see sai endale nime paleontoloog Barry Jamesi järgi, kes ta välja kaevas. Camptosauruse perekonna liigid olid taimtoidulised nokaga dinosaurused, kes kõndisid kahel tagajalal.

Seotud lood

Lood
  • 03.05.24, 06:28
200 aastat dinosauruste avastamisest: ürgsed kiskjad olid intelligentsed ning neil oli keerukas hingeelu
Kui Inglise teoloog William Buckland 1824. aastal teatas, et on leidnud tundmatu suure looma kivistise, ei teadnud ta, millisele protsessi ta käima lükkas. Bucklandi 200 aasta tagune avastus oli stardipauk dinosauruste uurimisele, mis on ajaga aina enam hoogu kogunud. Alles nüüd hakatakse mõistma nende loomade elu pisimaid nüansse.
Lood
  • 27.04.24, 07:01
Kas Tyrannosaurus rex ei näinud paigal seisvat saaklooma?
Filmis „Juuraajastu park“ tõmbavad paleontoloog Alan Grant ja tema kaks last haneks T. rex’i, seistes tema ees liikumatult paigal. Kas see dinosaurus nägi tõesti ainult liikuvat saaki?
Lood
  • 01.08.18, 11:25
„Juuraajastu Park“ andis dinosaurustele kasuka ja pingviinikeha
Neli korda rohkem paleontolooge, üle 500 senitundmatu dinosauruseliigi ja murrangulised uued tehnikaseadmed. Film „Juuraajastu park“ innustas tervet põlvkonda minevikku kaevuma, et muuta igavesti meie ettekujutust dinosaurustest.
Lood
  • 04.03.25, 05:03
Su koduaed kubiseb pisikestest põnevatest koletistest
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele