Astronoomid on pikka aega juurelnud selle üle, kus peidavad ennast meie galaktikas supernoovade jäänused. Nüüd kergitavad Linnutee eri piirkondade raadioteleskoopilised uuringud sellelt teemalt pisut saladusloori.
Kogu maailma astronoomid on pikka aega kukalt kratsinud, mõistatades, kuhu küll on kadunud meie kodugalaktikas toimunud supernoovaplahvatuste jäänused. Neid peaks Linnuteel olema tuhandeid, aga seni on neid leitud ainult käputäis.
Astronoomid otsisid seda 20 aastat. Praeguseks on nad välja selgitanud, kuidas on universumis nähtava aine mass jaotunud. See tähendab kõigest seda, et nüüd alles algab jaht ülejäänud 95 protsendile ainele, millest universum koosneb. Uus teleskoop keskendub suurimale tükile – tumeenergiale.
Ülivõimsad raadiokiirguse sähvatused kaugetest galaktikatest sisaldavad sellisel hulgal energiat, mis on võrdne Päikeselt 80 aasta jooksul lähtuva kiirgusega. Astronoomidel pole aimugi, mis neid põhjustab. Nende sünnikodu välja selgitamine on uute teleskoopide ülesanne.