• 17.11.22, 15:45

Kaelkirjaku eellasel arenes pikk kael külgelöömise eesmärgil

Hiinast leitud kivistis võib lahendada kaelkirjaku pika kaela väljakujunemisega seotud müsteeriumi. Selgub, et sellist arengut vedasid isasloomad, kelle eesmärk oli võita emaste poolehoid. Mahlaste, kõrgel asuvate puulehtede kätte saamine oli boonus.
© Y. Wang and X. Guo
  • © Y. Wang and X. Guo
Küsimus, kuidas kaelkirjak sai oma pika kaela, on juba pikka aega pannud pead murdma väga paljusid teadlasi. Alates Charles Darwini aegadest on olnud valitsev teooria, et kaelkirjakul arenes pikk kael kõrgelt puude otsast toidu kätte saamiseks. Darwini ideega on aga kaua võistelnud arvamus, et looma kael on pikaks veninud hoopis emaste soosin­gu pärast võidelnud isaste tõttu.

Seotud lood

Lood
  • 04.12.23, 22:33
Selline nägi välja iidne Draakonmees, tänapäeva inimese lähim sugulane
Lood
  • 01.04.22, 15:57
Uus inimliik Hiinast on meie lähim sugulane
Hiina teadlased arvavad, et Harbinist leitud 146 000 aasta vanune kolju kuulus meile senitundmatule inimliigile. Kui teadlastel on õigus, võib see tähendada, et neandertallane ei olegi meie lähim sugulane.
Lood
  • 24.08.23, 15:33
Tennessees tuli ilmale ainulaadne kaelkirjakutitt
31. juulil sündis USAs Tennessee osariigis väike kaelkirjak, kelle kasukal pole mitte ühtki laiku. Zooloogid ütlevad, et ta on suure tõenäosusega maailmas ainuke selline loom. Tema karvkate on ühtlaselt pruun.. 
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele