150 000 aastat tagasi elas Ida-Aasias inimliik, mis on nimeks saanud Homo longi. Selle liigi esindajate säilmeid on leitud täpselt üks eksemplar, aga see on see-eest väga hästi säilinud. Tegu on hiiglasliku, tervikliku ürgmehekoljuga, mis leiti Hiinast Harbini provintsist.
Pealuu avastati sillaehitustöödel juba 1933. aastal, aga alles 2021. aastal mõistsid teadlased, et tegu on sootuks varem tundmatu, teistest erineva inimliigiga. Kuna kolju leiti Heilong Jiangi jõe äärest, mis tõlkes tähendab Musta Draakoni jõge, saigi Homo longi mees endale dramaatilise hüüdnime - Draakonmees.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Hiina teadlased arvavad, et Harbinist leitud 146 000 aasta vanune kolju kuulus meile senitundmatule inimliigile. Kui teadlastel on õigus, võib see tähendada, et neandertallane ei olegi meie lähim sugulane.
Hiinast leitud kivistis võib lahendada kaelkirjaku pika kaela väljakujunemisega seotud müsteeriumi. Selgub, et sellist arengut vedasid isasloomad, kelle eesmärk oli võita emaste poolehoid. Mahlaste, kõrgel asuvate puulehtede kätte saamine oli boonus.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.