• 01.07.22, 14:06

Maa-alusest aarde­kambrist ilmus välja mammutipere

Inglismaal asuvast kruusakarjäärist leiti neandertallaste tööriistade lähedalt viis ülihästi säilinud mammutit ja mitu teist looma.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Mammutipere elas arvatavasti jääaja Inglismaal 220 000 aastat tagasi. Selle koosseisus olid kaks täis­kasvanut, kaks noorlooma ja üks päris tilluke mammuti­poeg. Tegu oli stepimammutitega. See liik oli kõikidest mammutiliikidest suurim. Täis­kasvanud loom kaalus kuni kümme tonni. Sellest maailmajaost ei ole kunagi nii hästi säilinud eksemp­lare leitud ning arheoloogid ja paleontoloogid on tavatust leiust parajalt pahviks löödud.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.20, 13:53
Mammutid äratatakse ellu
4000 aastat tagasi põhjustasid kliimamuutused, geenimutatsioonid ja jahipidamine karvase mammuti väljasuremise. Nüüd tahavad teadlased minevikuhiiglase geenitööristade abil ellu äratada.
Lood
  • 01.07.17, 15:27
Mammutite uus elu
Viimase kümne aasta jooksul on maapõuest välja ilmunud ainulaadseid mammutimuumiaid. Teadlased kavatsevad neid hästi säilinud leide ning uusimaid insenergeneetika meetodeid kasutada mammutite ellu äratamiseks. Neist loomadest võib olla kasu Arktika looduse kaitsmisel.
Lood
  • 11.07.24, 06:20
14 000 aastat vana võhk kõneleb mammuti eluloo
Teadlased on saanud ainulaadse sissevaate mammuti ammusesse elukäiku.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele