Kes tuli ideele, et suveaja kellakeeramine on hea mõte? Millega ta seda põhjendas?
Tegelikult võib öelda, et omamoodi läksid ilma kella keeramata suve- ja talveajale üle kõik iidsed kultuurid, kes eksisteerisid enne ajamõõtjate leiutamist. Inimesed lihtsalt tegutsesid siis, kui oli valge, ja magasid või olid vähe aktiivsed siis, kui oli pime aeg. Hilisemad tsivilisatsioonid, näiteks vanad roomlased, kes mõõtsid aega veekellaga, kasutasid teistsugust võtet – nad jagasid päevavalguse alati 12 tunniks olenemata sellest, kui palju seda päevas tegelikult oli. See tähendas, et tunnid olid neil eri aastaaegadel erineva pikkusega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Alates sellest, kui esimene päikesekell hakkas varjuga aega näitama, on mõtlejad pead murdnud selle üle, mida aeg üldse tähendab. Sestpeale on mõistatus muutunud aina mitmekihilisemaks. Albert Einstein avastas, et aeg on mõõde nagu pikkus, laius ja kõrgus ning kirjeldas isegi, kuidas me võiksime ajas või mööda aega liikuda. Alles nüüd demonstreerib sellise tegevuse võimalikkust ka üks eksperiment.
USA uurijad jälgisid kolm aastat rohkem kui 500 inimest. Taas sai kinnitust, et eriti suurt rolli meie magama jäämise kiiruses mängib üks kindel tegur.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.