Kasulikke meemesilasi ohustavad parasiidid, nagu varroalest (Varroa destructor). Peagi võivad mesilased saada omalaadse kaitsevahendi. Teadlased muundasid selleks üht putukail loomulikult esinevat soolebakterit.
Meemesilased on üle maailma parasiitide ja haiguste surve all, mis tekitab bioloogidele ja põllumeestele palju muret. Nüüd on USA Texase ülikooli teadlased leidnud meetodi, kuidas need kasulikud putukad piinajatest päästa. Muundati mesilaste ühe soolebakteri pärilikkusmaterjali, nii et bakter asub tootma väikesi RNA ahelaid, mis ründavad nii parasiitlesta kui ka ühte viirust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui tunned end üksikuna, tasub mõelda, et su sooltes elab 100 triljonit bakterit, kes on alati sinuga. Rooma nende piltide vahendusel iseenda soolestikus – elundkonnas, mis mõjutab nii su söögiisu kui ka tervist!
Läänemaailma suurlinnade elanikud söövad aina enam sellist toitu, kus on väga vähe kiudaineid. Tulemusena võib nende seedesüsteemi võime taimse materjaliga hakkama saada oluliselt nadimaks muutuda.
Mesilaste keskmine eluiga on 1970ndaist peale lühenenud umbes 34 päevalt 17 päevale. Teadlastel on hüpotees, miks see nii on.
Ka meestel võib esineda nn emadusdementsus ja lastel on oma nõudmised juba ema kõhus. Uus uurimus keskendus ajale, mil kahest rakust tekib inimene.