Leegid on tule nähtav osa, kus valgust kiirgavad kuumas gaasis hõljuvad hõõguvad tahmakübemed. Gaasidel on küll mass olemas, kuna need koosnevad ju aatomitest, ent valgus ja soojus, mida need kiirgavad, koosnevad footonitest, millel massi ei ole.
Tuleleegi käitumine oleneb kohalikust gravitatsiooniväljast ja ka ilmastikust. Gravitatsiooniväli määrab, kui tugevasti tõmmatakse lõkkest eralduvaid suitsugaase Maa poole. Ülespoole suunduva gaasi kogus on seotud atmosfääri olekuga (rolli hakkavad mängima temperatuur ja õhurõhk). Õhust kuumemad ja kergemad gaasid tõusevad üleslükkejõu mõjul kõrgemale. Kahe vastassuunalise jõu vahekord on selline, et leegid tõusevad koos kuumade gaasidega kõrgustesse ja me saame nautida leekide tantsu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2019. aastal nägime esimest fotot mustast august. Nüüd tahavad teadlased kasutada ülemaailmset teleskoobivõrku, et saada video Linnutee keskmes olevast ülimassiivsest mustast august. See võib meie füüsikateadmised pea peale pöörata.
Jääkuubikud tõusevad klaasis alati pinnale, sest jää on kergem kui vesi. Mis juhtub siis, kui jää sulab? Kas jäävesi jääb ikka pinnale? Kas külma ja sooja vee tihedus erinevad?
Vaikne idülliline aed on maailm, mis on täis jubedaid saladusi. Igal suvel käib seal armutu võitlus ellujäämise nimel.