• 08.06.23, 07:45

Mesilindude elu kipub aina enam lühenema

Mesilaste keskmine eluiga on 1970ndaist peale lühenenud umbes 34 päevalt 17 päevale. Teadlastel on hüpotees, miks see nii on.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Viimased pool sajandit ei ole mesilaste eksistentsi ajaloos olnud sugugi kerge aeg. Nende arvukus on kogu maailmas vähenenud ning eriti silma­torkav on putukate suremuse suurenemine olnud viimasel kümnendil.

Seotud lood

Lood
  • 10.10.24, 14:52
Meie eluiga võib olla saavutanud oma tipu
Inimese eluiga võib olla saavutanud oma lae. Vaid mõned meist elavad rohkem kui saja-aastaseks. Loe siit, kui vanaks me võime teadlaste hinnangul saada.
Lood
  • 01.01.22, 16:55
Mis juhtuks, kui mesilasi enam poleks?
Lood
  • 01.09.20, 17:16
Soolebakter võib mesilased päästa
Kasulikke meemesilasi ohustavad parasiidid, nagu varroalest (Varroa destructor). Peagi võivad mesilased saada omalaadse kaitsevahendi. Teadlased muundasid selleks üht putukail loomulikult esinevat soolebakterit.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele