• 01.02.20, 14:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Totaalne rünnak süsinikdioksiidi vastu

Ülemaailmset soojenemist saab pidurdada ainult siis, kui kuulutame sõja süsihappegaasile. Seepärast kuuluvad kliimaarmee relvastusse rohelised liivarannad, süsinikdioksiidi imavad vedelikud ja hiidtolmuimejad.
© Claus Lunau
  • © Claus Lunau
Kunagi ammu avanes sinu pere väikese korteri aknast vaade päikeses sillerdavale merele. Nüüd on vaatepilt sootuks teistsugune. Merd pole enam näha, su silme ees on hoopis müür, mida kollastes tunkedes töölised aina kõrgemaks ja kõrgemaks ehitavad.

Seotud lood

Lood
  • 01.11.19, 14:08
Viimane peatus enne maailmalõppu: 200 miljonit inimest peavad kliima eest põgenema
200 miljonit inimest on sunnitud äärmuslike ilmastikunähtuste ja põua eest pagema. See on tulevik, mille poole oleme teel. Kriisi saab veel vältida, kui kasvatame oma toidu majakatustel, paneme hamburgeri vahele taimset liha ning sõidame autodega, mis liiguvad rohelise energia jõul.
Lood
  • 26.06.23, 07:50
Palavam kliima tähendab kehvemat õhku
Iga päev paiskub inimtegevuse tagajärjel õhku tonnide kaupa süsihappe­gaasi. See vallandab ahelreaktsiooni, mis saastab atmosfääri ning tapab igal aastal seitse miljonit inimest. Peagi aitavad meil õhku puhastada mobiilsed filtrid ja sudu neelav asfalt.
Lood
  • 02.06.24, 06:14
Kahe silma vahele jäänud kliimapätt metaan saab sakutada
Maa kliima soojenemine on kontrolli alt väljunud. Et saavutada kliima­eesmärke, ei suuda me süsinik­dioksiidi heidet piisavalt kiiresti kahandada. Seetõttu uurivad teadlased uusi lähenemis­viise. Nad püüavad saada lisaaega, eemaldades atmosfäärist veel ohtlikuma kasvu­hoonegaasi.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele