• 01.12.19, 13:57
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Evolutsioon liigub ka tagurpidi

Loomad võivad taasomandada esivanemate ammu hüljatud omadusi. Siiani uskusid teadlased, et see ei ole võimalik, kuid värsketest uuringutest ilmneb sootuks vastupidine.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Kõrgel Andide mäestikus sibab kivide vahel sisalik. Järsku jääb loomake seisma ning ajab oma tagajalad laiali. Varsti ilmub nende vahelt välja tilluke pea, mis on mässitud õhukesse läbi­paistvasse kilesse. Ema purustab kile ja natukese aja pärast jooksevad temaga koos ringi kolm vastsündinud sisalikupoega.

Seotud lood

Lood
  • 01.12.23, 14:45
Dinosaurused võivad olla süüdi selles, et inimesed ei ela 200aastaseks
Kui võrrelda seda, kui pikaealised on roomajad ja kahepaiksed, ja seda, kui kaua elavad imetajad (sealhulgas meie, inimesed), siis on ilmselge, et kaalukauss on roomajate ja kahepaiksete kasuks. Nüüd on üks teadlane välja käinud idee, et sellist erinevust eluea pikkuses võib panna süüks dinosaurustele.
Lood
  • 29.03.24, 06:48
Meie sugu­puu on juurtega üles rebitud: DNA-analüüs kirjutab inimkonna ajaloo ümber
Seda, kuidas siiani on inimese põlvnemist kirjeldatud, võib iseloomustada ühe sõnaga: vale. Kahe mahuka DNA-uuringu tulemused näitavad, et meie liigi sugupuu istutati ammuaega tagasi hoopis teise kohta ja hoopis teisel ajal, kui seni arvatud. Rändame selles loos mööda uut, suuresti seni tundmatut rada tagasi meie liigi loo alguspunkti.
Lood
  • 22.08.23, 08:26
Kas dinosauruste kloonimine on võimalik?
75 miljonit aastat vanast luust leitud DNA jäljed taaselustavad lootuse dinosaurused jälle ellu äratada. Selle üle, kas elluäratamise suhtes on põhjust optimistlik olla, peavad otsustama uued meetodid: steriilne fossiilijaht ja tehiskivististe valmistamine.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele