• 01.08.19, 15:58
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Lenda üle Atlandi kiirusel 6000 km/h

Esimesest vahemaandumisteta lennust üle Atlandi möödus juunis sada aastat. See lennureis õnnestus õige napilt. Tänapäeval on reis üle Atlandi tavaline, ent ses vallas on tulekul suured muutused. Tulevikulennukid võivad hakata lendama viiekordse helikiirusega, tehes maakerale kümme tiiru peale, paagis üksnes liiter vett.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Külmunud, kurnatud mehed vaatavad pingsalt lahtisest kokpitist välja lõputule hallile merepinnale nende all.

Seotud lood

Lood
  • 06.04.25, 06:26
Esimesed tänapäevased reisilennukid: reaktiivmootor tegi maailma väiksemaks
Kõrvulukustava möirgega kuulutas reaktiivmootor uue ajastu algust lennunduses. Reisijate arv kasvas hüppeliselt ning õige pea said nad soovi korral nautida isegi ülehelikiirusel lendamist.
Lood
  • 01.03.22, 12:47
Õhuhiiglane võttis taeva valitsemise üle
Boeing eeldas, et nende uus mudel – reaktiiv­lennuk hüüdnimega Jumbo Jet – on õhuruumis aktuaalne tegija kümmekond aastat ning siis võtavad taevas võimu ülehelikiirusel lendavad Concorde’i-sugused lennukid. Nüüdseks, üle poolesaja aasta hiljem, on Boeing 747 vedanud rohkem reisijaid kui ükski teine lennukitüüp.
Lood
  • 30.09.24, 06:33
Ajaloo kiireim lennuk Blackbird vuhises titaantiibadel kiirusega 3500 km/h
Tänapäeva parim hävitaja F-35 võib saavutada lennukiiruse 1900 km/h. See kiirus on kaks korda suurem kui tavalisel reisilennukil, kuid ikkagi ainult umbes pool maailma läbi aegade kiireima lennuki Blackbirdi lennukiirusest. Too 1960ndate lennuk suutis ära lennata isegi vaenlase rakettide eest.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele