• 01.07.19, 06:37
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Sajandi pärast on Maa keskmine loom märksa pisem

Lõuna-Ameerikas elav kapibaara koos tiivulise kaaslasega õhtuvalguses.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Meie koduplaneedi keskmine metsloom on teadlaste sõnul saja aasta pärast palju kergem kui praegu. Põhjus pole siiski selles, et isendid eraldi võetuna hakkaksid kaalus alla võtma, vaid hoopis selles, et suured liigid surevad välja. Teadlaste hinnangul kaob järgmise sajandi jooksul umbes 1000 suurt looma- ja linnuliiki ninasarvikutest kuni kotkasteni. Põhjus on inimestes. Oleme viima­sel 125 000 aastal suutnud kõigilt mandritelt peale Aafrika suurema jao suuri liike minema pühkida ning selle ajaga on nn keskmine metsloom kahanenud 14% võrra.

Seotud lood

Lood
  • 07.01.24, 06:28
Pea iga teine loomaliik on ohustatud
Umbes pooled Maa loomaliikidest on kadumas. Teadlased hoiatavad, et eriti suures ohus on üks rühm loomi, kelle olukord tekitab muret.
Lood
  • 21.06.23, 07:32
Noor mets on vanast linnuvaesem
Lood
  • 01.04.21, 17:59
Asendamatud abimehed: ei saa me läbi putukateta
Neljandik Maa putukatest on 30 aastaga hävinud. Kui nad täielikult kaovad, on käes ka inimkonna lõpp. Putukad on meie ellujäämiseks üliolulised ning me peame aitama teadlastel neid päästa.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele