• 25.09.17, 15:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

100 aastat lennunduse läbimurdeid

Traditsioonilised lennukitüübid ei rahulda enam lennunduse üha muutuvaid vajadusi. Seepärast otsustas NASA välja töötada senisest palju vähem müra tekitavad, ökonoomsemad ja ruumikamad lennumasinad.
© NASA
  • © NASA
Kujuta ette, et sätid end lennuki­istmes mugavalt istuma, kinnitad rihma ning paned filmi mängima. Selleks ajaks, kui filmi lõputiitrid ekraanile ilmu­vad, on õhulaev juba üle Atlandi ookeani jõudnud. Lennuk kihutab nimelt kõvasti üle helikiiruse, ehkki on samal ajal peaaegu hääletu ning võtab seejuures nii vähe kütust, et ka lennupileti hind on mõistlik.

Seotud lood

Lood
  • 15.05.23, 08:51
NASA katsetab ülehelikiirusel lendavat lennukit
2003. aastast saadik pole Maa ilmaruumis lennanud ühtegi helibarjääri ületavat reisilennukit. Olukorda võib muutuse tuua NASA lennuk X-59 QueSST.
Lood
  • 01.02.22, 17:17
2025. aastal tõuseb õhku Concorde’i roheline järglane
Lood
  • 01.06.20, 15:36
Uus mootor hakkab lennukeid kosmosesse viima
Insenerid on astunud otsustava sammu unistuse poole ülehelikiirusel lendavast lennukist, mis lendab kiirusel üle 6000 km/h. Selline lennuk ületaks Atlandi ookeani kahe tunniga ning seda saaks kasutada kanderaketi asemel ka kosmosemissioonidel.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele