• 01.04.21, 17:23

Uut moodi akud laetakse välkkiirelt täis

Uudsel nanotehnoloogial põhinevatel liitiumioonakudel on tavaliste akudega võrreldes viiekordne mahtuvus ning need võimaldavad tunduvalt vähendada arvuti, nutitelefoni ja elektriauto laadimisaega.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Texase A&M ülikooli teadlased on leiutanud tehnoloogia, mis võib uuendada meie telefonides, sülearvutites ja elektriautodes kasutatavaid liitium­ioon­akusid. Uus tehnoloogia seisneb selles, et aku üks elektrood sisaldab süsiniknanotorukestest „tellinguid“, tänu millele suureneb aku mahtuvus ning aku muutub ka üldiselt töö­kindlamaks.

Seotud lood

Lood
  • 09.01.25, 05:02
Uudset elektriauto akut saab laadida sekunditega
Uus superaku ühendab kahe akutehnoloogia parimad omadused ja seda saab väidetavasti kasutada nii elektriautodes, sülearvutites kui ka nutitelefonides.
Lood
  • 01.08.22, 15:05
Uues akus kasutatakse väävlit ja suhkrut
Uut tüüpi liitium-väävelaku maagiline koostisosa on näpu­täis suhkrut. Aku, mille väljatöötamine on kestnud 60 aastat, on kergem ja võimsam kui senised akud ning see kolmekordistaks elektriautode sõiduulatust.
Lood
  • 01.01.23, 21:29
Teadlased pikendavad laetavate akude tööiga 30 protsendi võrra
Tänu tehnikale, mis taaskasutab „surnud“ liitiumi, saavad elektriautode omanikud tulevikus kasutada akusid, mis kestavad kolmandiku võrra kauem.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele