• 03.04.24, 07:21

Hiigelrakett viib inimesed Marsile: viis asja, mida võiksid Starshipi kohta teada

Starship on suurim ja raskeim rakett, mis on eales Maa pinnalt startinud. Mõne aasta pärast viib 5000tonnine kosmoselaev astronaudid Kuule, kuid see on alles esimene peatus. Starshipi järgmine sihtkoht on Marss.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Miljardär, visionäär ja ettevõtja Elon Musk plaanib Marsi asustada inimestega. 20 aastat tagasi asutas ta kosmose­firma SpaceX, et viia see unistus ellu. Kosmoselaev, mis suudab punasele naaberplaneedile lennata, kannab nime Starship ja seisab juba stardiplatvormil.

Seotud lood

Lood
  • 01.07.20, 14:37
Hiiglaslik kosmoselaev hakkab Maa ja Marsi vahel liinilende tegema
Kosmoselaev Starship viib esimesed asukad Marsile nelja aasta pärast. SpaceXi eelis konkurentide ees on uued mootorid ja tugev teras. Kas kogu plaan pole siiski üleliia riskantne?
Lood
  • 06.06.24, 14:52
SpaceXi kosmoselaev Starship jõudis lõpuks ühes tükis kosmosest tagasi
Kaheastmeline 122 meetri kõrgune kosmoslaev startis katselennule meie aja järgi täna, 6. juuni pärastlõunal kümme minutit enne kella nelja Texase osariigi lõunaosas asuvalt kosmodroomilt. Kolm eelmist Starshipi katselendu on lõppenud kosmoselaeva purunemisega. Neljas kosmoselend läks algusest lõpuni sujuvalt. Inimesi katselennul pardal polnud.
Lood
  • 31.10.23, 05:33
Hiidrakett lennutab kunstnikud Kuu juurde
Üks miljardär ja kaheksa loome­inimest plaanivad lennata kõigi aegade suurima kosmose­raketiga Kuu juurde. Kes nad on? Kus nad elama hakkavad? Milline on nende täpne reisimarsruut? Loe siit ajaloolisest missioonist, mis sai nimeks dearMoon ehk Kallis Kuu.
Lood
  • 01.04.20, 13:27
DNA andis ürgsele tüdrukule näo
Üksainus väike sõrmelüli aitas teadlastel luua ammu väljasurnud inimliigi esindaja portree. Tänu sellele teame, milline võis välja näha kümneid tuhandeid aastaid tagasi elanud tüdruk, kes oli liigilt denislane ehk Denissi inimene.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele