• 16.01.24, 16:20

Pered muutuvad sel sajandil kõikjal maailmas märksa väiksemaks

Rahvusvaheline teadlaste meeskond on valmis saanud uue prognoosi, milles kasutati andmeid rahvastiku kohta üle maailma ja tuleviku ennustamiseks matemaatilisi mudeleid. Teadlased ütlevad oma töös, et keskmine perekonna suurus kahaneb aastaks 2095 35% võrra.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
See prognoos kehtib kokkuvõttes kõigi maailma maade kohta, kuigi riigiti saab kahanemine siiski pisut erinev olema. OIuline tendents on see, et perekonnad muutuvad vertikaalsemaks, ütlevad teadlased. Käesoleva töö kontekstis tähendab see seda, et peredes on praegusest enam vanavanemaid ja vanavanavanemaid, aga õdesid-vendi, onusid-tädisid ja nõbusid jääb vähemaks.

Seotud lood

Lood
  • 06.08.24, 19:07
Maailma rahvaarv jätkab kasvamist veel vähemalt 60 aastat
ÜRO värskelt avaldatud rahvastikuprognoosis öeldakse, et maailma rahvaarv jätkab kasvamist veel vähemasti 2084. aastani. Suurima rahvaarvuga riik on momendil India. Meie statistikaameti tänase vastavasisulise pressiteate ilmumise ajal elas maailmas 8 056 505 564 inimest, kaheksa miljardi inimesi piiri ületas Maa rahvaarv 2022. aasta 15. novembril.
Lood
  • 10.10.24, 14:52
Meie eluiga võib olla saavutanud oma tipu
Inimese eluiga võib olla saavutanud oma lae. Vaid mõned meist elavad rohkem kui saja-aastaseks. Loe siit, kui vanaks me võime teadlaste hinnangul saada.
Lood
  • 16.08.24, 14:24
Kahes kindlas vanuses vananeb inimene füüsiliselt kiiremini
Uues inimeste vananemise kohta tehtud uuringus leiti, et vananemine pole mitte sujuv, ühtlane protsess, vaid on kaks vanust, kus see oluliselt kiireneb ja muutused on palju selgemini märgatavad.
Lood
  • 24.03.25, 22:24
Miks me ei mäleta oma varajast lapsepõlve?
Imikud suudavad kodeerida ehk töödelda ja salvestada konkreetseid mälestusi, näitab uus Yale’i ülikoolis tehtud uuring. See tulemus viitab sellele, et nn „infantiilne amneesia“ ehk fakt, et me ei mäleta oma esimestest elukuudest ja paarist aastast midagi, võib olla mälestuste meenutamise probleem - mitte pole asi selles, et meil neid mälestusi salvestunud ei ole.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele