• 05.03.25, 20:04

Sotsiaalmeedia sirvimine mõjutab keha ootamatult niiskel moel

Suurbritannia Durhami ülikooli psühholoogiateaduskonna teadlane Dr Niklas Ihssen uuris, kuidas meie keha reageerib füüsiliselt sotsiaalmeedia kasutamisele ja mis juhtub siis, kui nutitelefon käest panna.
© Shutterstock
  • © Shutterstock
Ühendkuningriigis kulutab tüüpiline täiskasvanu sotsiaalmeedia sirvimisele peaaegu kaks tundi päevas. Nooremate kasutajate puhul võib see arv ulatuda isegi viie tunnini. Durhami ülikooli teadlaste hiljutine uuring näitab, et kehas toimuvad füsioloogilised muutused, kui inimene sotsiaalmeediat kasutades ekraanile külge "kinni liimituks" jääb.

Seotud lood

Lood
  • 17.03.23, 14:26
Ilmajäämishirm süvendab sotsmeediasõltuvust
Lood
  • 01.01.21, 14:39
Painava ärevuse vastu võib valmida vaktsiin
Üha suurem hulk inimesi saab ärevushäire diagnoosi. See häda tabab mingil kujul millalgi elu jooksul iga kolmandat-neljandat inimest. Nüüdseks on välja selgitatud, miks aju läheb häireseisundisse, ning tuvastatud on ka kaks geeni, milles toimuvad muutused, näiteks kui lapsed elavad läbi traumaatilisi kogemusi. Appi tõttavad geeni­ravi ja vaktsineerimine.
Lood
  • 17.10.24, 17:14
Elustiiliotsused mõjutavad aju arvatust märksa kauem
Soome teadlaste värske uuring näitab, et elustiiliga seotud otsused, olgu need positiivsed nagu metsas jooksmine, või negatiivsed nagu vaid kahe tunni pikkune ööuni, mõjutavad aju lausa kuni kahe nädala vältel.
Lood
  • 20.03.25, 18:54
Teadlased uurisid maailma vanima naise tugeva tervise tagamaid
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.

Tehnoloogia

Ajalugu

Loomariik

Taimed

Füüsika

Sinu keha

Suured teadlased

Tagasi Imeline Teadus esilehele