Jaapanis Honshu ja Awaji vahel ripub õhus 1991 meetrit teed. Kunagine maailma pikim rippsild Akashi Kaikyō on sümbol inseneride võidust looduse üle. Moodsate rippsildade edu põhineb osalt laevahukkudel ja sillaõnnetustel.
On 5. detsember 1785. Väike laev on just alustanud teekonda suurelt maalt Põhja-Walesist Anglesey saarele, kui tugev hoovus selle madalikule sunnib. Menai väin, mis Angleseyd Walesist eraldab, on mõnesaja meetri kuni umbes ühe kilomeetri laiune, kuid seal on päevas lausa neli tõusu ja mõõna. Sellest tulenevad hoovused on väga tugevad, nii et väina ületamine on iseäranis ohtlik.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sillad ületavad maailma sügavaimaid kuristikke ja peavad vastu ka maavärinatele. Sild paneb insenerioskused tõsiselt proovile.
Tänu katsetustele tuuletunnelis, aerodünaamilisele disainile ja ülijuhtivatele materjalidele sõidab maailma kiireim rong kiirusel üle 600 km/h. Hiina insenerid tahavad selle rekordi peatselt purustada.
Kui katalaan Maria Branyas mullu augustis 117 aasta ja 168 päeva vanusena suri, oli ta ametlikult maailma vanim elav inimene. Selleks et mõista, kuidas Maria nii palju sünnipäevi tähistada suutis, viis Hispaania Josep Carrerase leukeemiauuringute instituudi teadlaste juhitud meeskond läbi põhjaliku uuringu. Luubi alla võeti naise geenid, valgud, mikrobioom ja ainevahetus.